News

Recenzja filmu The Substance - musisz to zobaczyć!

Autor Daniel Laskowski
Daniel Laskowski25.05.20244 min.
Recenzja filmu The Substance - musisz to zobaczyć!

Wyobraź sobie, że gwiazda filmowa, której kariera przygasła, dostaje szansę na drugą młodość. Nie w przenośni, lecz dosłownie - dzięki tajemniczej substancji, która pozwala na sklonowanie ciała i przeniesienie świadomości. Brzmi jak szalony pomysł? A jednak to podstawa fabuły nowego filmu Coralie Fargeat, która z pewnością wzbudzi sporo kontrowersji. Została ona zaprezentowana na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Cannes, gdzie nie zabrakło głosów zachwytu, ale i oburzenia.

Spektakularna inscenizacja horroru o punkcie zwrotnym w karierze

The Substance to nowy film Coralie Fargeat, który zdobył sporo uwagi na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Cannes. Ta francuska reżyserka znana jest z odważnych, prowokacyjnych wizji, a jej najnowsze dzieło z pewnością wzbudzi wiele emocji wśród widzów. Fabuła the substance (2024) opis filmu opowiada o byłej wielkie gwieździe kina, która dostaje szansę na drugie życie.

W rolę tę wciela się sama Demi Moore, której obecność w obsadzie wzbudziła spore zainteresowanie mediów. Po latach przerwy ikona kina powraca na duży ekran, by zagrać postać Elisabeth Sparkle - aktorki, która kiedyś błyszczała na hollywoodzkiej ściance, a dziś prowadzi skromny program o aerobiku. Jednak ta sytuacja ma się wkrótce odmienić...

Coralie Fargeat nie szczędzi widzom mocnych wrażeń i kontrowersyjnych scen. The Substance (2024) recenzja już teraz zwiastuje, że ten film z pewnością nie będzie lekkim, przyjemnym seanem. Reżyserka zainscenizowała wiele mrożących krew w żyłach obrazów, które mają przykuwać uwagę i szokować publiczność.

Diwa po kilkudziesięciu latach powraca w nowym wcieleniu

Główną bohaterką filmu jest Elisabeth Sparkle, którą gra słynna Demi Moore. Ta ikona Hollywood ma już swoje lata świetności za sobą i prowadzi dziś rozczarowujące życie. Jednak pewnego dnia znajduje substancję, która pozwala jej na cudowną przemianę.

Dzięki specyficznej miksturze aktorka może stworzyć swoje młodsze, piękniejsze alter ego o imieniu Sue. Tej roli podjęła się Margaret Qualley, która wcieliła się w uwodzicielską i zalotną wersję bohaterki. To dla niej szansa na nowe życie, pełne namiętności i ekscytacji.

Jednak nie wszystko idzie tak, jak powinno. Wkrótce dwie wersje tej samej osoby wejdą w konflikt, który doprowadzi do prawdziwej eksplozji wydarzeń. The Substance (2024) obsada to prawdziwa gwiazda tego obrazu. Oprócz Moore i Qualley w rolach głównych, na ekranie pojawią się także inne rozpoznawalne nazwiska.

Czytaj więcej: Fabuła, która wstrząśnie Polską! Kto wyszedł zwycięsko z Wojny Domowej na Filmweb?

Film Coralie Fargeat z zaskakującymi zwrotami akcji

Zdjęcie Recenzja filmu The Substance - musisz to zobaczyć!

Reżyserka Coralie Fargeat nie boi się kontrowersji i szokowania widzów. Jej poprzedni obraz "Zemsta" udowodnił, że ma odwagę sięgać po drastyczne środki wyrazu. The Substance najprawdopodobniej pójdzie o krok dalej w tej prowokacji.

  • Spodziewajcie się tu mocnych scen, obrazów rozkładu ludzkiego ciała i transformacji postaci.
  • Jednocześnie reżyserka nie zapomina o warstwie satyrycznej - jej film będzie kpiną z kultury celebryckiej i kultu młodości.
  • Fargeat zręcznie łączy różne gatunki - od horroru przez thriller erotyczny po mroczną komedię sytuacyjną.

Cała ta mieszanka ma finalnie wyjść w formie przełamującej konwencje, prowokującej historii. The Substance (2024) premiera już wkrótce, a widzowie mogą spodziewać się prawdziwego trzęsienia ziemi. Ten film ma wszystkie atuty, by stać się głośnym wydarzeniem roku. The Substance (2024) zwiastun zapowiada obraz pełen seksapilu, grozy i czarnego humoru - wszystko w prawdziwie odważnym i kontrowersyjnym wydaniu.

Jesteście gotowi na tę wyjątkową, skandalizującą produkcję? Coralie Fargeat w swoim najnowszym filmie nie oszczędza nikogo i niczego, rozprawiając się z popkulturą w bardzo dosłowny sposób. The Substance to z pewnością jedno z najgłośniejszych wydarzeń sezonu, które nie pozostawi nikogo obojętnym.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Poradnik dla młodych dziennikarzy: Jak rozpocząć karierę w świecie dziennikarstwa?
  2. Książki o tajemnicy - najlepsze pozycje literackie w gatunku thriller
  3. Najcenniejszy towar, o którym mówi cały świat - Polska recenzja filmu
  4. Odkryj Magię: Wnikliwe spojrzenie na 'Harry Potter i Kamień Filozoficzny'
  5. Józef Czapski: Dzieła Józefa Czapskiego - przegląd twórczości
Autor Daniel Laskowski
Daniel Laskowski

Jestem Daniel, a dziennikarstwo to moja wielka pasja. Tutaj znajdziesz analizy, komentarze i relacje z najważniejszych wydarzeń zarówno w kraju, jak i za granicą. Moja misja to dostarczenie rzetelnych informacji oraz głębszego zrozumienia faktów.

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły