Lifestyle

Ozdoby wielkanocne przed domem - sprawdź najlepsze pomysły na dekoracje świąteczne

Autor Bartosz Szymczak
Bartosz Szymczak23.10.20236 min.
 Ozdoby wielkanocne przed domem - sprawdź najlepsze pomysły na dekoracje świąteczne

Wiosna to czas odradzania się przyrody i nadejścia świąt wielkanocnych. Przed nami magiczny okres przygotowań do tych wyjątkowych świąt. Jak udekorować dom i jego otoczenie, by stworzyć niepowtarzalny wielkanocny klimat? Inspiracją mogą być proste, a zarazem efektowne dekoracje wielkanocne przed domem.

Jakie ozdoby wielkanocne wybrać do dekoracji przed domem?

Wybierając ozdoby wielkanocne do dekoracji na zewnątrz domu, warto postawić na takie elementy, które będą stylowe, a jednocześnie odporne na wiosenną aurę. Świetnym i uniwersalnym motywem są pisanki. Można je powiesić na drzwiach, bramie, ogrodzeniu. Pisanki warto uzupełnić girlandami zrobionymi z wstążek lub bibuły w pastelowych kolorach. Na drzewach i krzewach ozdobnych zawieśmy kolorowe wstążki lub wymalowane styropianowe jajka. Jeśli mamy balkon lub taras, ozdóbmy je wiosennymi kwiatami doniczkowymi np. hiacyntami, żonkilami czy narcyzami. Do tego dodajmy słomiane ozdoby jak zajączki, kurczątka czy kwiaty. Na schodach ustawmy wiązanki ze słomy, siana lub wierzbowych gałązek. A wszystko przepaszmy wstążkami, by stworzyć spójną i radosną wielkanocną dekorację przed dom.

Kolorowe pisanki jako ozdoby świąteczne na zewnątrz domu

Pisanki to tradycyjny symbol świąt wielkanocnych. Warto wykorzystać je również w dekoracjach na zewnątrz domu. Pisanki można powiesić na drzwiach wejściowych, bramie, ogrodzeniu, ale także na drzewach i krzewach. Będą prezentować się efektownie zwłaszcza wieczorem, kiedy zostaną podświetlone. Do powieszenia pisantek wykorzystaj wstążki, sznurki lub cienkie łańcuchy. Postaw na tradycyjną, biało-czerwoną kolorystykę lub pastelowe barwy – żółty, zielony, różowy, niebieski. Pisanki można kupić gotowe lub ozdobić je samodzielnie według własnego pomysłu. Będą piękną, kolorową ozdobą świąteczną na zewnątrz domu.

Dekoracje z zajączków i kurczątek - oryginalny pomysł na Wielkanoc

Dodatkiem do tradycyjnych pisantek niech będą ozdoby z zajączków i kurczątek. Te słomiane lub pluszowe maskotki świetnie wpiszą się w wielkanocny nastrój. Zajączki i kurczątka można powiesić obok pisanek lub ustawić je na schodach, na balkonie, a także w ogródku lub na tarasie. Maskotki można kupić gotowe lub wykonać własnoręcznie. Prosty sposób na DIY zajączka ze słomy to owijanie słomy wokół balonika i formowanie uszek z bibuły. Kurczątka z kolei można wykonać np. z żółtych skarpetek wypełnionych włókniną. To oryginalny i niebanalny pomysł na wielkanocną dekorację przed domem.

Kwiaty wiosenne idealnie komponują się z ozdobami świątecznymi

 Ozdoby wielkanocne przed domem - sprawdź najlepsze pomysły na dekoracje świąteczne

Wielkanoc kojarzy się z nadejściem wiosny, stąd we wielkanocnych dekoracjach nie może zabraknąć kwiatów. Do dekoracji przed domem wybierz wiosenne kwiaty doniczkowe – hiacynty, żonkile, narcyzy czy przebiśniegi. Kwiaty doskonale uzupełnią takie ozdoby jak pisanki, maskotki, wstążki i girlandy. Ustaw donice z kwiatami na schodach, przy wejściu do domu, na balkonie, tarasie czy w ogródku. Dla większego efektu udekoruj donice wstążkami lub bibułowymi kwiatami. W ten sposób kwiaty idealnie skomponują się z pozostałymi ozdobami świątecznymi tworząc spójną całość.

Jakie rośliny doniczkowe wybrać do wielkanocnych dekoracji?

Wybierając rośliny doniczkowe na wielkanocne dekoracje, postaw na tradycyjne kwiaty wiosenne. Świetnie sprawdzą się m.in.:

  • żonkile – żółte kwiaty symbolizujące nadzieję,
  • hiacynty – w kolorach niebieskim, różowym, fioletowym,
  • narcyzy – białe lub żółte kwiaty o charakterystycznym kształcie,
  • przebiśniegi – białe kwiaty z żółtym środkiem,
  • bratki – pachnące kwiaty w kolorach żółtym, pomarańczowym, czerwonym.

Do dekoracji warto wykorzystać także gałązki forsycji, której żółte kwiaty są symbolem wiosny. Kwiaty doniczkowe doskonale uzupełnią pozostałe ozdoby wielkanocne i stworzą radosny nastrój świąt.

Ozdoby z wikliny - ekologiczne i stylowe akcenty przed domem

Ozdoby z wikliny świetnie sprawdzą się w wielkanocnych dekoracjach przed domem. Koszyczki, kwiaty, pisanki czy zajączki z wikliny są ekologiczne i stylowe. Dodatkowo wiklina kojarzy się z wiosną i naturalnością. Ozdoby z tego materiału można powiesić na drzwiach, bramie, ogrodzeniu lub ustawić je na schodach czy parapetach. Wiklinowe dekoracje można kupić gotowe w sklepach ogrodniczych i z dodatkami lub wykonać samodzielnie, np. techniką wikliniarską. To oryginalny sposób na ekologiczne i stylowe akcenty przed domem na święta wielkanocne.

Jak zrobić wielkanocne girlandy do powieszenia na balkonie?

Marzysz o kolorowych wielkanocnych girlandach na balustradę balkonu lub tarasu? Ich wykonanie jest naprawdę proste. Girlandy można zrobić z bibuły lub wstążek w wiosennych barwach. Wystarczy pociąć bibułę na paski, związać je lub skleić taśmą i uformować girlandę. Dodatkowo można przyczepić do niej wycinki z papieru w kształcie jajek, zajączków i kurczątek. Gotową girlandę przywiąż do balustrady lub linek od bielizny za pomocą wstążek. To szybki sposób na radosną i kolorową dekorację balkonu na święta wielkanocne.

Dekoracje ze słomy - wiejski klimat przed domem na święta

Dekoracje ze słomy świetnie komponują się z wielkanocnym klimatem i przywołują skojarzenia z wsią. Ze słomy można wykonać wiązanki, bukiety, pisanki, zajączki i inne ozdoby. Ustawiając je przed domem, na schodach, tarasie czy balkonie uzyskamy efekt rustykalnej, wiejskiej dekoracji. Dodatkowo słoma kojarzy się z wiosną i nadchodzącą wielkanocną radością. Dekoracje ze słomy można kupić gotowe lub wykonać samodzielnie. To prosty i tani sposób, by stworzyć wiejski klimat przed domem na święta.

Podsumowanie

Dekoracje wielkanocne przed domem to świetny sposób, aby stworzyć radosny i świąteczny nastrój już na zewnątrz naszego domu. Pisanki, maskotki, kwiaty czy ozdoby ze słomy pozwolą wprowadzić wiosenny klimat i nawiązać do tradycji. Niech nasza posesja promienieje wielkanocną radością! Stwórzmy wyjątkową aranżację, która ucieszy nie tylko domowników, ale także sąsiadów i przechodniów.

Najczęstsze pytania

Wystarczy powiesić kolorowe pisanki na drzwiach i ogrodzeniu, dodać wstążki i maskotki np. zajączki ze słomy. Można też udekorować balkon doniczkami z kwitnącymi hiacyntami i żonkilami.

Dekoracje przed domem można zacząć przygotowywać na 2-3 tygodnie przed świętami. Warto jednak pomyśleć o girlandach czy wiązankach ze słomy wcześniej.

Typowa kolorystyka to biel, czerwień, zielony, żółty - kolory kojarzące się z wiosną. Można stosować także róż, pomarańcz czy fiolet.

Gotowe dekoracje świąteczne są dostępne w sklepach z dodatkami plastycznymi, sklepach papierniczych oraz marketach ogrodniczych.

Polecana jest kombinacja hiacyntów, żonkili, narcyzów i przebiśniegów. Można też dodać forsycję.

Oceń artykuł

rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
rating-outline
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

5 Podobnych Artykułów:

  1. Poradnik dla młodych dziennikarzy: Jak rozpocząć karierę w świecie dziennikarstwa?
  2. Jakie książki o historii Polski są najlepsze? Rekomendacje literatury
  3. Najcenniejszy towar, o którym mówi cały świat - Polska recenzja filmu
  4. Recenzja filmu Prime Time - Zmęczenie Materiału
  5. Jan Pawluśkiewicz: Twórczość Jana Kantego Pawluśkiewicza
Autor Bartosz Szymczak
Bartosz Szymczak

Jestem Bartosz, a dziennikarstwo to moja pasja i sposób na postrzeganie świata. Tutaj znajdziecie analizy, komentarze i relacje z wydarzeń zarówno lokalnych, jak i globalnych. Dzielę się swoją perspektywą na bieżące wydarzenia, starając się spojrzeć na nie z różnych stron. 

Udostępnij artykuł

Napisz komentarz

Polecane artykuły