Stowarzyszenie Młodych Dziennikarzy „Polis”, zaprasza na:

MigrantLiter@cies MOOC – otwarty kurs online dotyczący pracy z migrantami w obszarze kompetencji medialnych i cyfrowych rusza już 15 stycznia. Kurs powstał w ramach realizowanego przez Stowarzyszenie Młodych Dziennikarzy w partnerstwie z innymi europejskimi organizacjami, projektu Migrant Liter@cies.

Kurs

Kurs składa się z 9 modułów i pokazuje potencjał innowacyjnych i kreatywnych zastosowań ICT i mediów w efektywnym uczeniu czytania i pisania wśród dorosłych migrantów.

Dzięki filmom, ćwiczeniom i dodatkowym informacjom uczestnicy będą mogli dowiedzieć się więcej o znaczeniu umiejętności komunikacji kraju, w którym się mieszka, wykorzystania TIK w nauce języków, ale także kompetencji medialnych i cyfrowych, w tym np. zagadnień związanych z prywatnością czy bezpieczeństwem w sieci.

dav

fot. Zbigniew Bujak

Do kogo jest adresowany

Migrant Liter@cies MOOC to kurs skierowany do nauczycieli i nauczycielek, edukatorów i edukatorów, animatorów. I animatorek pracujących z dorosłymi migrantami i migrantkami, a także dla instytucji realizujących działania szkoleniowe dla kadr nauczycielskich uniwersytetów, ośrodków badań i szkoleń, ośrodków edukacji dorosłych, organizacji pozarządowych etc.

Terminy

Kurs online „Migrant Liter@cies” trwa od 15 stycznia do 17 marca. Każdy moduł potrwa tydzień, zaczynając się w środę i kończąc we wtorek spotkaniem online zaplanowanym na godz. 14.. W ciągu tygodnia uczestnicy i uczestniczki kursu skorzystają z forum, co pozwoli na uzyskanie informacji zwrotnych, odpowiedzi na pytania, a także wymiany wiedzy i doświadczeń z innymi uczestnikami kursu.

Ile czasu potrzebujesz?

Każdy moduł zawiera trzy filmy (+/- 45 min)

Każdy moduł wymaga 8 godzin wdrożenia, ale nie ma żadnych zadań, które należy wykonać w ciągu tygodnia. Możliwe jest zatem zakończenie działań w późniejszym terminie.

Sesja pytań i odpowiedzi na żywo trwa 1 godzinę.

Kurs realizowany w języku angielskim.

Zapisy na kurs dostępne na stronie projektu

Projekt „Migrant Literacies” jest finansowany ze środków Erasmus+.
Kurs odzwierciedla wyłącznie poglądy jego autorów i w żaden sposób nie może zostać uznany za wyraz poglądów Komisji Europejskiej