Jesteś uczniem lub uczennicą gimnazjum, liceum lub innej szkoły ponadgimnazjalnej? Interesujesz się dziennikarstwem? Mediami?  Internetem? Chcesz jeszcze lepiej poruszać się w wirtualnym świecie? Przyjdź na nasze warsztaty! Spiesz się, liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona.

1)      Wybierz wszystkie lub pojedyncze warsztaty,

2)      Wyślij maila zgłoszeniowego na adres info @ polis.org.pl. W tytule wpisz: warsztaty. Napisz wyraźnie, na które zajęcia chcesz chodzić,

3)      Poczekaj na potwierdzenie od nas,

4)      Przyjdź na zajęcia.

Program warsztatów (można zapisać się na wszystkie warsztaty, na warsztaty jednego cyklu – dziennikarstwo i Internet w działaniu – lub na pojedyncze spotkania):

Dziennikarstwo:

  • środa, 6 listopada Podstawy nagrywania i montażu wideo.
  • środa, 13 listopada Jak napisać dobry tekst do Internetu?
  • środa, 20 listopada Podstawy nagrywania i montażu dźwięku.
  • środa, 27 listopada Być liderem, być animatorem. Jak przekonać innych do wspólnego działania? Jak stworzyć zespół, który zrobi coś z innymi?                                  

Internet:

  • poniedziałek, 4 listopada Jak skutecznie używać mediów społecznościowych w działaniach? Dziennikarstwo a PR.
  • poniedziałek, 18 listopada Komunikacja treści za pomocą strony www – jak być widocznym w sieci? 
  • poniedziałek, 25 listopada Pozycjonowanie i optymalizacja stron internetowych. Od czego zależą zachowania moich rówieśników – internautów w sieci?
  • poniedziałek, 2 grudnia Nowoczesne narzędzia internetowe w służbie działań na rzecz innych. Co można znaleźć w sieci i jak tego użyć?
  • poniedziałek, 9 grudnia Mowa nienawiści w Internecie. Co to jest i jak sobie z nią radzić.

Warsztaty odbywać się będą w  poniedziałki (warsztaty internet w działaniu) i środy (warsztaty dziennikarskie) w Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, ul. Zgoda 11, VI p., w godzinach 17.30 – 20.30. Warsztaty 25 listopada (pon.), 27 listopada (śr.) oraz 2 grudnia (pon.),  4 grudnia (środa) i 9 grudnia (poniedziałek) odbędą się w lokalu „Polis” i Instytutu Reportażu – Faktycznym Domu Kultury, ul. Gałczyńskiego 12 (przejście z Nowego Świata przez bramę numer 48).

 Każdy uczestnik dostanie certyfikat udziału w warsztatach.

Projekt współfinansuje m.st. Warszawa.