Nasza organizacja została wybrana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej do poprowadzenia w Polsce kampanii młodych na rzecz praw człowieka w Internecie organizowanej przez Radę Europy (No Hate Speech Movement). Koordynatorem jest Jan Dąbkowski, który brał udział w szkoleniach Rady Europy dla aktywistów kampanii i moderatorów platformy internetowej kampanii, a wcześniej był członkiem Narodowego Komitetu Kampanii Rady Europy „Każdy inny – wszyscy równi”.

Do współpracy przy kampanii „Bez nienawiści” zapraszamy młodzież, rodziców, osoby pracujące w szkołach, instytucjach oświatowych i organizacjach pozarządowych chcących wspólne przeciwdziałać mowie nienawiści w Internecie.

Już działa profil Kampanii w serwisie Facebook i konto na Twitterze.

Potem powstanie polska platforma internetowa na wzór międzynarodowej.

Mamy dużo pomysłów i planów, o których stopniowo będziemy informowali, ale zapraszamy do konsultacji i zgłaszania nowych. Kontakt: kampania @ beznienawisci.pl

Działania rozpoczną się w najbliższą sobotę 7 września podczas Święta Ulicy Gałczyńskiego, czyli miejsca, gdzie „Polis” wraz z Instytutem Reportażu prowadzi Faktyczny Dom Kultury (ul. Gałczyńskiego 12). W godz. 13.30-16.30 będzie działało stanowisko informacyjne kampanii, gdzie młodzież będzie mogła zapisać się na multimedialne warsztaty dziennikarsko-obywatelskie „Warszawa bez nienawiści”.