Zapraszamy na trzecie spotkanie tegorocznej edycji dziennikarskich Warsztatów Czwartkowych „Polis” – czwartek, 8 listopada, godz. 18.00, sala konferencyjna HFPC (ul. Zgoda 11, VI p.). Naszym gościem będzie Anna Wacławik-Orpik a spotkaniem z nią zainaugurujemy cykl poświęcony wywiadowi.

Z wykształcenia archeolog, od wielu lat jest związana z radiem – od 1997 z Grupą Radiową Agory, gdzie pracowała w kilku stacjach muzycznych. Była dyrektorem programowym ROCKRADIA. Jako reporterka współpracowała z TVP. Od kilku lat jest dziennikarką Radia TOK FM. Z Andą Rottenberg prowadzi program poświęcony sztuce „Andymateria” (http://www.tok.fm/TOKFM/0,89512.html), a w niedzielne wieczory zaprasza gości na „Wywiad pogłębiony” (http://www.tok.fm/TOKFM/0,94015.html).

Interesuje się tematyką społeczną i psychologią. Pisała teksty dla miesięcznika EmFemme, Gazety Wyborczej oraz portali Tokfm.pl i Gazeta.pl. W 2011 roku otrzymała nagrodę Grand Press w kategorii „Wywiad” za rozmowy z byłym wychowankiem domu dziecka i z pedagogiem z placówki opiekuńczo-wychowawczej (http://www.tokfm.pl/Tokfm/1,103454,9646101,_Caly_czas_myslisz__z_ktorej_strony_przyjdzie_atak__.html).

Jest autorką książki „Życie – zderzenie czołowe”, zbioru rozmów z księdzem Adamem Bonieckim, siostrą Małgorzatą Chmielewską, Evą Klonowski, Krystyną Starczewską i Andą Rottenberg: (http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,12779684,_Zycie___zderzenie_czolowe___czyli_rozmowy_z_pieknymi.html

Przed spotkaniem posłuchaj audycji i poczytaj rozmowy Anny Wacławik-Orpik